Marek Pindeš Basketbal

Basketbal ženy: Nitra na „Ružu“ nestačila

Extraliga žien - skupina o 1. - 6. miesto - 25. kolo:

BK Inpek UKF Nitra – MBK Ružomberok 63:65 (21:18, 16:19, 15:12, 11:16). Najviac bodov: Guzmanová 18, Borovičková 10, Páleníková 9 – Smithová 23, Dicksonová 13, Tarasovová 10 TH: 25/15 – 19/13, trojky: 8 – 4, fauly: 20 – 23, rozhodovali: Pipíška a Szibilla, 300 divákov.

Basketbalistky BK Inpek UKF Nitra privítali na domácej palubovke v Mestskej športovej hale na Klokočine favorizované hráčky Ružomberka. Stretnutie sa od úvodného rozkoku nieslo vo vyrovnanom duchu. Po prvej desaťminútovke viedli domáce basketbalistky rozdielom troch bodov 21:18. V druhej časti sa Nitrianky nedokázali od súperiek bodovo odpútať, ba naopak Ružomberčanky stav skóre vyrovnali. Do veľkej prestávky tak išli obe družstvá za nerozhodného stavu 37:37. Po zmene strán sa obraz hry nezmenil a obe družstvá sa striedali vo vedení. Tretiu časť vyhrali domáce vysokoškoláčky 15:12 a do záverečnej štvrtiny tak išli z trojbodovým vedením 52:49. Nitra však o vedenie v poslednej perióde prišla. Domáca Guzmanová síce v samotnom závere vyrovnala na 63:63, no hosťujúca Tarasovová rozhodla o triumfe Ružomberka v posledných sekundách hry. Nitra tak podľahla Ružomberku 63:65.