Marek Pindeš Basketbal

Basketbal muži: Víťaznú sériu Nitry ukončili basketbalisti Levíc

V 15. kole basketbalovej Extraligy mužov bolo na programe krajské derby v podaní hráčov Astrum Levice a BK SPU Nitra.

Astrum Levice – BK SPU Nitra 100:65 (22:16, 26:14, 25:17, 27:18) ** **Najviac bodov: Trimboli 24 (4), Terlanda 17, Jurík 15 – Tomek 12, Hill 11, Scott 10 TH: 20/15 – 28/20, fauly: 25 – 22, trojky: 13 – 3, rozhodovali: Janáč, Szibilla a Turčin, 1100 divákov

Séria víťazstiev nitrianskych basketbalistov sa zastavila na čísle 12. Šnúru neporaziteľnosti, ktorú ťahali zverenci trénera Urbana od stretnutia druhého kola, prerušili dnes basketbalisti Levíc. Majster dokázal ako tak odolávať domácim v prvej štvrtine ktorá sa skončila ich víťazstvom 22:16. V druhej perióde patrila palubovka výhradne Levičanom a do šatní sa išlo za stavu 48:30. Po zmene strán sa obraz hry nezmenil a domáci v ktorých drese sa predstavila nová posila z poza oceánu Američan Trimboli ovládli dianie na ihrisku. V polovici tretej štvrtiny mali Nitrania na domácich už 35 bodové manko na ktoré už hostia nedokázali nájsť recept. Nitriansky tréner Urban dal v závere stretnutia priestor hráčom z lavičky, ktorí nezabránili domácim pokoriť 100 bodovú hranicu. Nitra tak prehrala v prestížnom krajskom derby v Leviciach 100:65.