Marek Pindeš Basketbal

Basketbal muži: Na úvod prípravy vysoká prehra

Basketbalisti Nitry mali v pondelok v podvečer na programe prvý z piatich prípravných zápasov, ktoré odohrajú v priebehu tohto týždňa. Na domácej palubovke v hale SPU hostili tím Basket Poděbrady.

**BK SPU Nitra – Basket Poděbrady 59:88 **(23:29, 15:20, 11:23, 10:16)

V drese Nitry sa predstavili všetky letné posily. Tou najnovšou je americký rozohrávač Ed Scott. Tento 27-ročný basketbalista veľmi dobre vie ako chutí legionársky chlebík. Pôsobil vo Francúzsku, Rakúsku,Poľsku, Nemecku, Estónsku, na Cypre i u protinožcov v Austrálii. Úvodná štvrtina prvého prípravného duelu pred extraligovou sezónou bola vzácne vyrovnaná. Zaskvel sa v nej najmä Dametri Hill, autor 11 bodov. Do polčasu sa stihol dvoma presnými zásahmi z poza trojkového oblúka prezentovať aj nemecká posila Nitry Dennis Czepczynski. To bolo však naposledy čo dokázali Nitrania držať s českým súperom krok. Do šatní sa išlo za stavu 38:49. V tretej časti hry sa hostia bodovo odpútali ešte väčším rozdielom. Zverencom trénera Urbana viazla súhra, súper neupustil zo svojho nasadenia a neustále zvyšoval skóre, ktoré sa zastavilo až na čísle 88. Nitrania tak podľahli Poděbradom v pomere 59:88.