Marek Pindeš Basketbal

Basketbal extraliga ženy - o 3. miesto: Inpek UKF Nitra v Košiciach víťazne, v Nedeľu sa môže rozhodnúť

BSS Košice - INPEK UKF Nitra 53:62 (13:16, 14:11, 12:20, 14:15) - stav série 0:2

Najviac bodov: Pindrochová 14, Stantienová 12, Aubryová 10 – Šujanová 17, Mračnová 14 (4), Krč-Turbová 14 TH: 9/4 – 26/17, fauly: 18 – 13, trojky: 3 – 5, rozhodovali: Kuzmiak, Pipíška a Szibilla, 200 divákov.

Basketbalistky Inpek UKF Nitra cestovali na východ Slovenska s pozitívnou bilanciou, keď s Košičankami v tejto sezóne vyhrali doposiaľ všetky stretnutia. Úvod zápasu vyšiel lepšie hosťujúcim hráčkam. V prvom polčase domáce hráčky ako tak držali krok s aktívnymi Nitriankami aj keď väčšinu času doťahovali ich náskok. Na začiatku druhej štvrtiny viedla Nitra 21:13, ale koniec prvého polčasu nezvládli a do šatní sa išlo za stavu 27:27. Po prestávke bola kľúčovým momentom zápasu nitrianska 11– bodová šnúra a na ukazovateli skóre svietil stav 27:38. Košičanky sa následne snažili výsledok stretnutia zvrátiť a znížili na 37:40. Nitrianske basketbalistky si umnou hrou vedenie nakoniec udržali a v sérii na tri víťazstvá tak vedú už 2:0. Tretí zápas je na programe v Nedeľu a vzhľadom na kvalitu kádra trénera Horičku sa očakáva domáce víťazstvo a zisk bronzových medailí pre Nitrianske vysokoškoláčky.