Marek Pindeš Basketbal

Basketbal extraliga muži:Nitra prehrala, rozhodujúca bitka na domácej palubovke

MBK Rieker Komárno - BK AX SPU Nitra 92:83 (19:25, 21:25, 29:14, 23:19) - stav série 2:2

Najviac bodov: Jurík 19, Majoroš a Suja po 15 – Lawrence 20, Hill 17, Fapšo 17 TH: 16/14 – 22/16, fauly: 22 – 20, trojky: 14 – 11, rozhodovali: Sudek, Lukáč a Ženiš, 650 divákov

Nitrania vstúpili do zápasu veľmi dobre. Po trojke Hilla viedli v 4.minúte 5:14 domácim sa však podarilo v 9.minúte dotiahnuť sa na svojho súpera(19:22), ale Pohánka trojkou upravil skóre po prvej štvrtine na 19:25 v prospech Nitry. V Druhej perióde hostia pokračovali vo výbornej streľbe spoza veľkého oblúka. Po Tomekovom koši v 14.minúte si vytvorili najvyššie 13-bodové vedenie v zápase(27:40). Bodku za druhou štvrtinou dal dvojkou Lawrence, čím stanovil polčasový stav na 40:50. V tretej štvrtine však prišiel domáci uragán 13 bodmi a začínalo sa prakticky odznova. O 4 minúty neskôr opäť viedla Nitra(53:57), vtedy však prišiel ďalší trhák Komárna, keď Gibson zavŕšil šnúru tento krát 12:2. V poslednej štvrtine si domáci svoje vedenie postrážili aj keď Nitra nebola k vyrovnaniu ďaleko. V 38. minúte bol stav (82:80), no dva pokusy Hilla vypýtať si faul pri trojkovej streľbe boli neúspešné, na domácej strane sa za 3 trafili Seman s Majorošom a o výsledku bolo prakticky rozhodnuté. Piaty rozhodujúci zápas sa bude hrať v sobotu 11.apríla, o 18:00 v športovej hale SPU v Nitre.