Monika Földešiová Basketbal

Basketbal: 6 statočných zaistilo predĺženie i triumf

V 36. kole basketbalovej extraligy mužov sa pod Zoborom stretol prvý s tretím. Svoj posledný zápas pred začínajúcim play off proti Prievidzi zverenci Ľubomíra Urbana zdramatizovali, o výsledku sa rozhodlo až v posledných 10 sekundách.

BK Bemaco SPU Nitra – BC Prievidza 83:81 po predĺžení (22:15, 25:25, 12:17, 15:17 – 9:7) Najviac bodov: Žiak 26, Šilinskis 20, Jašš 17 – Phillips 21, Godbold 20, Guede 13 TH: 30/23 – 13/11, fauly: 16 – 24, trojky: 4 – 8, rozhodovali: Ženiš, Hlinka, Turčin, 1000 divákov

Do záverečného zápasu, v ktorom išlo obom tímom o veľa, nastúpili domáci iba so 6 hráčmi. Kto to ale čakal jasnú záležitosť, tak zostal dozaista prekvapený. Bojovníci z Nitry sa vrhli na svojho súpera s obrovskou razanciou a už od začiatku dokázali bodovo odskočiť. V druhej štvrtine sa hra vyrovnávala, ale vedenie držali na svojej strane stále domáci, ktorí vyhrali polčas o 7 bodov pomerom 47:40. Po prestávke Nitrania zaspali a umožnili Prievidžanom v tretej desaťminútovke zápas zdramatizovať. Koncovka riadneho hracieho času bola nesmierne napínavá, keď 3 minúty pred koncom vyhrávali zverenci Ľubomíra Urbana 70:65. V samom závere riadnej hracej dobe sa ale nitrianski hráči nedokázali vyvarovať chýb a umožnili tak Prievidzi vyrovnať a poslať zápas do predĺženia. O zvraty a zaujímavé momenty nebolo núdza ani v nadstavenom čase, no vysokoškoláci to nakoniec zvládli, keď vyhrali 83:81. Do prvého domáceho play-off zápasu nástupi Nitra už najbližšiu sobotu proti Spišskej Novej Vsi.

Program štvrťfinále:

1. zápas: Nitra – SNV 10. 3. 2012 o 18:00
  2. zápas: SNV – Nitra 14. 3. 2012 o 18:00

​3. zápas: Nitra – SNV 17. 3. 2012 o 18:00 //prípadný 4. zápas:// SNV – Nitra 21. 3. 2012 o 18:00 //prípadný 5. zápas:// Nitra – SNV 24. 3. 2012 o 18:00