Automobilová Veľká cena Slovenska je za nami: Zvíťazili pretekári z Nitry!

Nitra je rodiskom množstva športových talentov. Presvedčili nás o tom aj bratia Filip a Samuel Sládečkovci.

Ilustračný obrázok k článku Automobilová Veľká cena Slovenska je za nami:  Zvíťazili pretekári z Nitry!

Tí dokázali v náročnej konkurencii zvíťaziť na Veľkej cene Slovenska, ktorá sa konala na Slovakia ringu v Orechovej Potôni. Bratia sa najprv presadili vo výkonnostnej triede silnejšie D4 nad 2000 cm3. Filip Sládečka skončil druhý len o 0,6 sekundy za víťazom Štefanom Rosinom. Filipov brat Samuel obsadil 3.

To pravé orechové na Orechovej Potôni však predviedli až počas hodinových vytrvalostných pretekov D4. Favorit Štefan Rosina mal na trati technické problémy a tak napokon do cieľa dorazil až na 11.priečke.

Preteky napokon zvládli najlepšie nitrianski bratia Filip a Samuel Sládečkovci, ktorým sa podarilo zvíťaziť v náročnej konkurencii.

Filip Sládečka štartoval ešte aj v kategórii šprintových pretekov divízie D4+2000. Tu však pre poruchu motora vypadol.