Monika Földešiová Hokej

7 faciek od Košičanov

Nitrianske hokejové mužstvo vycestovalo do Košíc, kde odohrali zápas 49. extraligového kola.

HC Košice – HK K-CERO Nitra 7:1 (1:1, 4:0, 2:0) Góly: 4. Frolík, 27. Grman, 34., 36. Dravecký, 38. Gron, 42. Kristek, 51. Tabaček – 7. S. Saliji. Rozhodovali: P. Grečko – Gajan, T. Orolín, vylúčení: 3:4, presilovky: 1:0, oslabenia: 2:0, striedanie: 12. Jokeľ (Košice) zapojil sa do hry, 5265 divákov

Domáci začali aktívne a už v 2. minúte sa do dobrej šance dostal Gron, avšak Laca neprekonal. Košičania naďalej pokračovali v nápore a v 4. minúte po ideálnej prihrávke Gmittera Frolík otvoril skóre – 1:0. Hostia sa po góle prebudili a o tri minúty neskôr sa po úniku z ľavej strany presadil Samir Saliji – 1:1. „Oceliari“ aj v ďalších minútach svoju prevahu dokumentovali bleskovými protiútokmi, ale brankár hostí sa vyznamenal po strelách Draveckého, Grona i Jenčíka. Obraz hry sa nezmenil ani v druhej tretine a keď v 27. minúte hrali Košičania tretiu presilovku, v nej Grman do odkrytej časti bránky dostal svoj tím opäť do vedenia – 2:1. O minútu na to mohli domáci svoje vedenie zvýšiť, ale Frolík z ideálnej šance netrafil nitriansku bránku. Hostia, ktorí pricestovali v oklieštenej zostave, sa v tejto časti hry dostávali do útoku iba sporadicky. V 31. minúte Šedova strela skončila na žŕdke a na druhej strane puk po strele Janíka zachraňoval Hudáček až na bránkovej čiare. Gron však o tri minúty neskôr prekorčuľoval takmer celé útočné pásmo, spoza bránky prihral Draveckému a ten nekompromisne zvýšil na 3:1. Ten istý hráč po ideálnej spolupráci s kapitánom Bartošom pridal v oslabení aj štvrtý presný zásah košického tímu – 4:1. Ešte v tom istom oslabení udreli „oceliari“ po druhý raz, keď Tabaček ideálne našiel pred bránkou Grona a ten pohodlne zvýšil na 5:1. Aj v záverečnom dejstva Košičania súpera valcovali a v 42. minúte po dôraznom tlaku pred nitrianskou bránkou Kristek pomedzi betóny brankára Laca upravil na poltucet. Dominancia domácich pokračovala aj v ďalšom priebehu záverečnej tretiny a ich siedmy gól po peknej individuálnej akcii vsietil v 51. minúte obranca Tabaček. V záverečných minútach domáci predvádzali oku lahodiaci hokej a za podpory fanúšikov striedali jednu šancu za druhou.